זמינים עבורכם 24 שעות

050-2666556

זומנת לחקירה? זקוק לייעוץ בהליכים פלילים? השאיר את הפרטים וניצור איתך קשר בהקדם!

  שימוע פלילי

  שימוע פלילי הינו הליך שנועד לאפשר לחשוד להעלות טיעונים בפני גורמי התביעה במטרה לשכנע אותם מדוע אין סיבה להגיש כנגדו כתב אישום. כאשר מתבצעת עבירה פלילית, המשטרה פותחת בחקירה פלילית והיא רשאית לחקור עדים, לאסוף ראיות ולנקוט במגוון פעולות חוקיות היכולות לסייע ולקדם את החקירה. במידה והמשטרה אספה ראיות מספקות כנגד החשוד, הרי שתיק החקירה מועבר לתביעה המשטרתית או לפרקליטות בהתאם לסוג העבירה. לקבלת מענה מקצועי, פנו אל משרד עו"ד ציקי פלדמן.

  ההליך הפלילי טרם ההחלטה על שימוע

  • עבירות קלות מטופלות על ידי התביעה המשטרתית ועבירות חמורות מועברות לטיפול על ידי הפרקליטות. לאחר העברת התיק לידי גורמי התביעה ובדיקת הנסיבות, העובדות, הראיות והשתלשלות האירועים, תתקבל החלטה הם יש צורך להעמיד לדין את החשוד. המדד לקביעה האם להגיש כתב אישום הוא כמות ואיכות הראיות המספקות סיכוי מעל לכל ספק סביר להרשעה. במידה וקיים קושי בקבלת תמונה מלאה על סמך הראיות המופיעות בתיק, הרי שניתן להחזיר את התיק למשטרה לצורך איסוף ראיות נוספות והשלמת חקירה. במידה ואין תשתית ראייתית מבוססת, הרי שיוחלט על סגירת התיק.
  • כיצד מתנהל הליך השימוע? הליך של שימוע פלילי או שימוע לפני הגשת כתב אישום הינו רלוונטי במידה ומדובר בעבירת פשע בהתאם להגדרות החוק ובתנאי שהוחלט כי התיק מכיל ראיות היכולות להוביל בסיכוי סביר להרשעה. סעיף 60 א' בחוק סדר הדין הפלילי מעגן ומסדיר את הזכות השימוע וקובע כי מרגע שהתביעה קיבלה החלטה בדבר הגשת כתב אישום בגין עבירת פשע, חלה חובה על קיום שימוע לחשוד. הליך השימוע מתחיל עם שליחת מכתב לביתו של החשוד המעדכן אותו לגבי הזכות העומדת לו להבעת עמדה כלפי הגוף התובע. הצגת עמדת החשוד חייבת להיעשות בכתב ובתוך 30 יום מהמועד בו קיבל החשוד את המכתב.
  • זכות השימוע ומשמעותה – זכות השימוע הינה רלוונטית לעבירות מסוג פשע בלבד שהן עבירות שהעונש בגינן עולה על שלוש שנות מאסר. זכות השימוע הינה רלוונטית כאשר מדובר בחשוד שאינו נמצא במעצר או במאסר בשל עבירה קודמת. בסמכותו של התובע למנוע הליך של שימוע וזאת במידה ומתקיימות נסיבות מיוחדות כגון חשש לפגיעה בעדים.

  ייצוג משפטי מקצועי בהליך שימוע פלילי

  משרד עו"ד ציקי פלדמן מתמחה בתחום הפלילי ופעילה חברתית במגוון מאבקים ציבוריים בנושאים שונים. לזכות משרדנו עומד רקורד מרשים של הצלחות בניהול תיקים פליליים מורכבים. צוות המשפטנים הבכיר שלנו ישמח להעניק לכם מעטפת שירותים משפטית מלאה ומקיפה לשם סיום ההליך הפלילי, מניעת הגשת כתב אישום, סגירת תיק החקירה וזיכוי מלא.

  זומנת לחקירה? זקוק לייעוץ בהליכים פלילים? השאיר את הפרטים וניצור איתך קשר בהקדם!

   קידום עורכי דין בגוגל קידום עורכי דין בגוגל