זמינים עבורכם 24 שעות

0502666556

זומנת לחקירה? זקוק לייעוץ בהליכים פלילים? השאיר את הפרטים וניצור איתך קשר בהקדם!

  מעשה מגונה

  מעשה מגונה באדם הינה עבירה לפי סעיף  348 לחוק העונשין, תשל"ז 1977.

  מעשה זה, הינו מעשה שנעשה לצורך גירוי, סיפוק או ביזוי מיני.

  מעשה מגונה יכול להיות נשיקה, נגיעות באזורים אינטימיים בגוף,  ועוד קשת רחבה של מעשים וזאת שהמעשה נעשה ללא הסכמת הצד השני ונעשה במטרה שהעושה יובא על סיפוקו או במטרה לבזות את מי שהמעשה נעשה בו.

  הקושי בהרשעת נאשם בעבירות הללו נעוץ בשני נדבכים עיקריים: תחילה העובדה שבדרך כלל מדובר בגרסה מול גרסה- קרי, גרסת נפגע העבירה אל מול גרסת החשוד בה.

  שנית, קושי הטמון בצורך להוכיח את כוונת החשוד כלומר – על המדינה המאשימה להוכיח שהמעשים נעשו לצורך גירוי/ סיפוק או ביזוי מיני.

  בע"פ 9603/09 מערער אשר צילם איברים אינטימיים של נשים במקומות ציבוריים, לדוג' צילם את המתלוננות לעיתים מתחת לחצאיתן או תוך הצצה לשירותים ציבוריים והכל ללא ידיעתן והסכמתן. בחלק מן המקרים, תוך כדי הצילום, אונן המערער ובחלק אחר של המקרים הגיע לביתו, צפה בתמונות ואונן תוך כדי צפייה בצילומים.

  המערער טען כי היסוד העובדתי לא מתקיים קרי מעשים אלה אינם מהווים מעשה מגונה אלא רק חדירה לפרטיות.  בית המשפט העליון נדרש לבחון האם התקיים בעניינו של המערער היסוד העובדתי של עבירת המעשה המגונה -בית המשפט העליון קבע : כי מדובר במעשים מגונים.

  מה ההבדל בין מעשה מגונה לעבירות מין אחרות? עבירת האינוס מתקיימת כאשר מוחדר איבר או חפץ לאיבר המין של האישה. הבדל דומה קיים בין מעשה מגונה למעשי סדום, פה התקיימות העבירה כוללת החדרה של איבר או של חפץ אל פי הטבעת של אדם אחר.

  למשרדנו  ניסיון רב בייצוג נאשמים או חשודים בעבירות אלו ולא מזמן סגרה עורכת הדין ציקי פלדמן תיק מעשים מגונים ללא כתב אישום.

  מכאן כי ישנה חשיבות עילאית בהתייעצות לפני חקירה עם עורך דין פלילי מנוסה שיוכל לסייע עוד בשלבים המוקדמים של ההליך הפלילי.

  אם הינך חשוד בעבירת מעשה מגונה, אין להקל בכך ראש, יש להיוועץ מיד בעורך דין פלילי.

  זומנת לחקירה? זקוק לייעוץ בהליכים פלילים? השאיר את הפרטים וניצור איתך קשר בהקדם!

   קידום עורכי דין בגוגל קידום עורכי דין בגוגל