זמינים עבורכם 24 שעות

0502666556

זומנת לחקירה? זקוק לייעוץ בהליכים פלילים? השאיר את הפרטים וניצור איתך קשר בהקדם!

  אחוזי הרשעות והזיכויים בישראל

  בשנים האחרונות, הפשיעה, רמת העבריינות במדינה, והאלימות הגוברת הם נושאים מרכזיים בשיח הציבורי בישראל ולרוב התקשורת מרבה לעסוק בנושאים אלו.

  יחד עם זאת, עולות טענות שונות כי לא קיים משפט צדק וכי אחוזי ההרשעות במדינת ישראל הינן בלתי נתפסות.

  הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מעת לעת עורכת בחינה מקיפה להליכים הפליליים במדינת ישראל ומפרסמת את נתוני ההרשעות והזיכויים. הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מציגה עליה מתמדת באחוזי ההרשעות ובשנים האחרונות אחוזי הרשעות בבתי המשפט עמדו על 98%.

  יחד עם זאת, חשוב לחדד כי מידע זה אינו מדוייק דיו שכן המידע לא כלל ביטול אישומים, לא כלל זיכויים בחלק מהעבירות וגם לא כללו את מספר הזיכויים במקרים שכתבי האישום בוטלו.

  מחקר שפורסם ע"י  פרופ' אורן גזל – אייל וד"ר קרן וינשל, להלן דיאגרמה מדגמית מהמחקר וניתן לראות את  אחוזי ההרשעה  והזיכויים במערכת בתי המשפט בארץ:

  בטרם יוכרע דינו של הנאשם, ניתן יהיה לסגור את התיק בהליך הנקרא הסדר מותנה.

  מטרתו העיקרית של התיקון היא להוסיף לחוק סדר הדין הפלילי הסדר שעניינו סגירת תיק בשל העדר עניין לציבור. הסדר זה יהיה מותנה בכך שהחשוד מילא תנאים שהוסכמו מראש בינו לבין התביעה. ההסדר יעשיר את האפשרויות העומדות לרשות התביעה, ובכך גם יחסוך זמן שיפוטי יקר מבית המשפט.

  זה המקום להדגיש כי לא בכל עבירה יהיה ניתן להגיע להסדר האמור, אלא מדובר בעבירות חטא ועוון.

  אנו סבורים, כי אחוז הרשעות הגבוה, מטריד, מלמד על צורך של נאשמים וחשודים בהליכים פליליים לשכור את שירותיו של עורך דין פלילי מנוסה שיוכל לסייע בניהול ההליך הפלילי על הצד הטוב ביותר.

  משרד עורכי דין פלילי ציקי פלדמן מתמחה בהליך הפלילי ולמשרדנו ניסיון רב בייצוג נאשמים או חשודים .

  למשרדנו זיכויים רבים והצלחות מרובות בתיקים מורכבים.

  זומנת לחקירה? זקוק לייעוץ בהליכים פלילים? השאיר את הפרטים וניצור איתך קשר בהקדם!

   קידום עורכי דין בגוגל קידום עורכי דין בגוגל