זמינים עבורכם 24 שעות

050-2666556

במקרים דחופים

050-3525050

זומנת לחקירה? זקוק לייעוץ בהליכים פלילים? השאיר את הפרטים וניצור איתך קשר בהקדם!

  כתב אישום

  במדינת ישראל, עבירות פשע מחייבות הגשת כתב אישום על ידי רשויות התביעה שהעונש הקבוע בחוק לצידן הינו של שלוש שנים לכל הפחות. בטרם הגשת כתב האישום, החשוד מקבל הודעה בדבר העברת תיק החקירה לידי רשויות התביעה ואפשרות לשלוח בקשה המפרטת את הסיבות בגינן יש להימנע מהגשת כתב אישום נגדו. הליך זה קרוי שימוע והוא מעוגן בסעיף 60א' בחוק סדר הדין הפלילי. לקבלת מענה מקצועי, ניתן ליצור קשר עם משרד עו"ד ציקי פלדמן.

  אופן הגשת כתב אישום – כללים מחייבים

  במידה וקיבלתם מכתב יידוע מרשויות התביעה לגבי כוונה להגשת כתב אישום נגדכם, הרי שחשוב לפנות בהקדם לקבלת ייעוץ משפטי מידי עורך דין פלילי מומחה ומנוסה שייצג אתכם בהליך השימוע. משמעות הגשת כתב אישום הינה כי המדינה מחליטה לפתוח בהליך פלילי נגד הנחקר בחשד לביצוע עבירה. הגשת כתב אישום מעבירה את ההליך הפלילי לדיון בבית המשפט וזאת לאחר סיום ניהול החקירה בידי המשטרה וגורמי התביעה. כתב אישום חייב להיות מוגש בהתאם לכמה כללים מחייבים:

  • יש לציין את שם בית המשפט אליו כתב האישום מוגש – מדובר בבית משפט שרשות התביעה סבורה כי הוא בעל הסמכות המקומית והעניינית לדון מיטבית בכתב האישום.
  • יש לציין את מדינת ישראל כמאשימה – רשות התביעה המגישה כתבי אישום הינה רשות של המדינה ומכאן שהמאשימה היא מדינת ישראל והיא זו המנהלת את ההליך. בחלק זה יופיעו הפרטים של המאשימה לצורך יצירת קשר: מספר טלפון, מספר פקס, שלוחה וכו'.
  • שמו של הנאשם והמען שלו – השם המלא של הנאשם, מספר תעודת זהות, כתובת מדויקת, שם האב, ותאריך לידה.
  • תיאור של העובדות המהוות את העבירה כולל ציון מקום וזמן במידה ופרטים אלה ניתנים לבירור. פירוט של השתלשלות האירועים כפי שעולה מתיק החקירה, הנסיבות והראיות על פיהן ועל בסיסן הוחלט להגיש כתב אישום.
  • פירוט הוראות החיקוק שלפיהן מואשם הנאשם – מדובר בציון עבירות ספציפיות בהן רשות התביעה החליטה להאשים את הנאשם.
  • הצגת שמותיהם של עדי התביעה שהרשות התובעת סבורה כי ביכולתם להוכיח את אשמתו של הנאשם.

  ברוב המקרים, כתב האישום יכלול שתי הודעות נלוות:

  • הודעה לבית המשפט לפיה ישנה אפשרות שבמידה והנאשם יורשע, המדינה תעתור למאסר בפועל.
  • הודעה לנאשם לפיה הוא רשאי לפנות למשרדי הסנגוריה הציבורית ולבדוק לגבי זכאות לייצוג משפטי מקצועי על ידי סנגור ציבורי.

  ייעוץ וייצוג משפטי בהליך פלילי מידי מומחים בהליך של כתב אישום

  משרד עו"ד ציקי פלדמן מתמחה בתחום הפלילי בדגש על מאבקים חברתיים וציבוריים שונים. משרדנו מעניק ייעוץ, ייצוג וליווי משפטי מלא בתחום הפלילי וזאת על בסיס ניסיון מקצועי עשיר ורקורד של הצלחות בניהול תיקים פליליים מורכבים בהצלחה יתרה.

   

  זומנת לחקירה? זקוק לייעוץ בהליכים פלילים? השאיר את הפרטים וניצור איתך קשר בהקדם!

   קידום עורכי דין בגוגל קידום עורכי דין בגוגל