זמינים עבורכם 24 שעות

0502666556

זומנת לחקירה? זקוק לייעוץ בהליכים פלילים? השאיר את הפרטים וניצור איתך קשר בהקדם!

  חקירה באזהרה

  חקירה באזהרה – מהי?

  חקירה באזהרה בתחנת משטרה עלולה ליפול עליכם כרעם ביום בהיר ובמקרה שכזה חשוב לפנות בהקדם לקבלת ייעוץ וליווי משפטי מקצועי על ידי עורך דין פלילי מנוסה. ההזמנה לחקירה יכולה להתבצע באמצעות שיחת טלפון העלולה להותיר אתכם המומים וליצור לחץ ומתחים נפשיים. או באמצעות מעצר מפתיע שממנו תלקחו לחקירה באזהרה.
  הצעד הראשון שיש לנקוט במצב זה הינו להודיע לעורך דין על דבר ההזמנה לחקירה. התנהלות נכונה בחקירה עשויה להשפיע רבות על המשך והתפתחות ההליך הפלילי ולכן ישנה חשיבות רבה להכיר את הזכויות שלכם ולדעת מה להגיד ומה לא. למענה מקצועי, ניתן לפנות אל משרד עו"ד ציקי פלדמן.

  כיצד מתנהל הליך של חקירה באזהרה?

  חקירה באזהרה נפתחת בהודעה של איש משטרה ובפנייה אישית כי הנך חשוד בגין עבירה מסוימת ועומדת לך הזכות להיוועץ בעורך דין וזכות השתיקה. הדברים הנאמרים במהלך החקירה מתועדים ועשויים לשמש כראייה בבית המשפט. החוק קובע כי כל שוטר או קצין משטרה שהוסמך לכך, רשאי לזמן אדם לחקירה וזאת בתנאי כי קיים יסוד להאמין שלאותו אדם יש מידע ואפשרות לשפוך אור אודות נסיבות ההתרחשות של אירוע פלילי מסוים.

  היכן מתנהלת חקירה באזהרה?

  לרוב, החקירות באזהרה מתנהלות בתחנת המשטרה. אך במידה וסבר השוטר כי לא יהיה ניתן לנהלה בתחנת המשטרה מכל סיבה שהיא אלא במקום אחר, יהיה עליו לנמק ולפרט את סיבותיו לכך לגורמים הממונים באגף החקירות הארציות. על החוקר להסביר בצורה ברורה מהן זכויותיו של הנחקר וזאת בנוסח מדויק הקבוע על פי חוק.

  מהן הזכויות שלי תחת חקירה באזהרה?

  1. זכות השתיקה – זכות יסוד השמורה לאדם הנמצא בחקירה משטרתית שלא להפליל עצמו ולשתוק בעת תשאול החוקרים מאחר ותשובתו לשאלות עלולה להפליל אותו. זכות השתיקה היא הזכות לסרב לענות לשאלות החוקרים מבלי החשש מהעונש שיגרם מעצם הסירוב.
  2. הזכות להתייעץ עם עו"ד – לאחר שהנחקר הוזהר והפך לחשוד, הרי שהוא רשאי להתייעץ עם עורך דין פלילי ולא למסור פרטים נוספים. הזכות להיוועץ עם עורך דין מהווה המשך ישיר לנוסח האזהרה כפי שמושמע בפני החשוד. וויתור על הזכות לקבל ייעוץ משפטי מהווה אישור להתחיל בחקירה וזאת מבלי שלנחקר תהיה אופציה לממש זכות זו בשלב מאוחר יותר במהלך החקירה. משום כך, מדובר בשלב קריטי בעל השלכות משמעותיות על המשך ההליך הפלילי ובכל מצב מוטב לבחור באפשרות להתייעץ עם עורך דין.

  דברים שכדאי לשים אליהם דגש במידה והנך תחת חקירה באזהרה:

  1. החקירה תהיה מנוהלת בשפתו של החשוד, לרבות שפת הסימנים
  2. בעבירות חמורות החקירה תהיה מתועדת בתיעוד חזותי או קולי (צילום/הקלטה) בכל מהלכה – מראשיתה ועד סופה ותכלול תיעוד חילופי הדברים בין החוקר לחשוד, לרבות תנועות ושפת גוף.
  3. החקירה תהיה מתועדת בכתב מראשיתה ועד סופה ותכלול תיעוד חילופי הדברים בין החוקר לחשוד, לרבות תנועות ושפת גוף. התיעוד בכתב יהיה חייב להיות בסמוך תיעוד החזותי/קולי ככל האפשר.

  מה קורה בסיום החקירה?

  1. המשטרה תעביר את חומרי החקירה לטיפולה של היחידה התובעת – הפרקליטות או התביעה המשטרתית, בהתאם לחלוקת הטיפול הקבועה בחוק.
  2. היועץ המשפטי לממשלה או תובע רשאים להורות למשטרה להוסיף ולחקור, במידה ויהיו מעוניינים בהחלטה בדבר העמדה לדין או לשם ניהול יעיל של המשפט.
  3. הגשת כתב אישום והעמדה לדין פלילי במידה וישנה תשתית ראייתית מספקת להרשיע נאשם בפלילים.
  4. סגירת התיק בשל חוסר בראיות מספיקות אשר יביאו להרשעת אדם בעבירה מסוימת.
  5. סגירת תיק בשל חוסר אשמה.
  6. סגירת תיק בשל חוסר עניין לציבור.

  מומחים בייצוג לקוחות בתיקים פליליים וייעוץ למקרי חקירה תחת אזהרה במשטרה

  משרד עו"ד ציקי פלדמן מתמחה בייצוג לקוחות במגוון רחב של תיקים פליליים מורכבים וזאת על סמך ניסיון מקצועי עשיר ובאמצעות כלים משפטיים יעילים ומוכחים. הייעוץ והליווי המשפטי הינו חיוני במיוחד במקרה בו הוזמנתם לחקירה באזהרה וזאת על מנת להבטיח שמירה על זכויותיכם והגנה על האינטרסים שלכם בדרך לסיום החקירה וסגירת התיק.

  בכל מקרה של חקירה באזהרה, חקירה פלילית או כל קריאה לחקירה של קרוב משפחה/ חבר או מי שבידכם לסייע לו, פנו אלינו בטלפון: 050-2666556 או השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם בהקדם.

  זומנת לחקירה? זקוק לייעוץ בהליכים פלילים? השאיר את הפרטים וניצור איתך קשר בהקדם!

   קידום עורכי דין בגוגל קידום עורכי דין בגוגל